Phoneme list German (de): Difference between revisions
Appearance
mNo edit summary |
m Added some test entries |
||
| Line 8: | Line 8: | ||
!Phonemes | !Phonemes | ||
|- | |- | ||
| | |mycroft | ||
| | |meikroft | ||
| | |mˈeɪkɹɒft | ||
|- | |- | ||
| | |coqui | ||
| | |kohki | ||
| | |kˈəʊki | ||
|- | |||
|booten | |||
|buhten | |||
|bˈuːtən | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
Revision as of 23:31, 8 March 2022
Test Section
TODO
Phoneme list
| Word | Pronounce | Phonemes |
|---|---|---|
| mycroft | meikroft | mˈeɪkɹɒft |
| coqui | kohki | kˈəʊki |
| booten | buhten | bˈuːtən |
Tips & Tricks
TODO